kense.oo.ap@pavlodar.gov.kz
140 000 Павлодар қ., Кривенко көшесі, 25
32-21-67
Сенім телефоны
8 7182 32 19 37

Азаматтарды жеке қабылдау кестесі
Сайттың аналитикасы
Бір жылда2885535
Бір айда252645
Бір аптада47242
Кеше8782
Тәулік1342
Туған өлке білімпаздарынің аймақтық ғылыми тәжірибелік конференциясы
05-12-2018 09:38
Туған өлке білімпаздарынің аймақтық ғылыми тәжірибелік конференциясы

Павлодар қаласы білім беру бөлімінің Балалар-жасөспірімдер экология және туризм орталығында Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президенті күніне арналған «Менің Отаным - Қазақстан» ХVІІІ аймақтық оқушылар ғылыми тәжірибелік конференциясының 5-күндік жұмысы тәмамдалды.

Конференция жұмысына 155  Павлодар қаласының № 1, 2, 6, 9, 1, 12, 13, 16, 17,  18, 19, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 32, 33, 38, 39, 40, 41 жалпы орта білім беру мектептері, Ақсу қаласының №1 ЖОМ, Екібастұз қаласының № 11 ЖОМ, Спутник стансасының НМ, Үштерек ЖОМ, Шалдай ЖОМ, Маралды ЖОМ, Агрономия НОМ, № 3 Железин ЖОМ, Сарықамыс ЖОМ, Облыстық арнайы жалпы білім беру мектеп-интернатының  2 - 11 сынып оқушылары, Ақсу қаласының Балалар эко-техноорталығы, Павлодар қаласының «Дарынды балаларға арналған музыкалық мектеп-интернаты» кешені және Балалар-жасөспірімдер экология және туризм орталығының тәрбиеленушілері қатысты.

Жобаларды қорғау 5 бағыт бойынша өтті: «Біз және экология», «Зерттеу жұмысы», «Өз өлкеңді танып біл», «Тарих бесігі - мұражай», «Ғылымға бастапқы қадам».

Әділ қазылар алқасының құрамында «Өрлеу» БАҰО АҚ Павлодар облысы бойынша педагог қызметкерлердің біліктілігін арттыру институты, С. Торайғыров атындағы Павлодар Мемлекеттік университеті, Павлодар Мемлекеттік педагогикалық университеті,  Инновациялық Еуразиялық университетінің оқытушылары, Бұқар жырау атындағы облыстық өнер және әдебиет музейінің ғылыми қызметкерлері өз жұмысын атқарды.

Конференция жүлдегерлері - грамоталар, барлық қатысушылар -  аталымдар бойынша грамоталармен, жетекшілері - конференция қатысушыларының дайындығы үшін алғыс хаттарымен марапатталды.

«Біз және экология» секциясында ІІ орынды «Сок деревьев - это их слезы?» жобасы үшін № 29 ЖОМ 3 сынып оқушысы Анастасия Кочанова иеленді, ІІІ орынды «Большой вред от маленькой батарейки» жұмысымен № 17 ЖОМ 5 сынып оқушысы Тимур Черва, «Качество питьевой воды и ее влияние на здоровье жителей поселка Ленинский» жобасы үшін № 32 НОМ 6 сынып оқушысы Владислав Бабайлов, «ЭКО-дизайн (вторая жизнь полиэтиленового пакета)» жұмысымен № 40 ЖОМ 5 сынып оқушысы Альмира Токтарбекова, «Солнечный параболический концентратор» жобасы үшін  9 сынып оқушысы  Яков Теребецкий иеленді.

«Зерттеу жұмысы» секциясында І орынды «Ментальная арифметика и спорт - залог успеха во всем» жұмысымен № 39 ЖОМ  3 сынып оқушысы  Арифулла  Хайбуллов, «Учиться жить по средствам - ступенька, ведущая к мечте» жобасы үшін 5 сынып оқушысы Батыржан Байтубаев, «Тактильная перчатка - ориентир в пространстве на платформе ARDUINO «3 D технологии и виртуальная реальность»»  жұмысымен  № 40 ЖОМ 11 сынып оқушысы Михаил Дунаев иеленді, ІІ орынды «Мои первые шаги в робототехнике» жобасы үшін № 39 ЖОМ 3 сынып оқушысы  Илья Ястребов, «Нужны ли еще куклы?» жұмысымен  2 сынып оқушысы София Челакова, «Бордың адам ағзасына тигізетін әсері» жобасы үшін № 33 ЖОМ 9 сынып оқушысы  Гульбаршын Есмагамбетова, «Мыло - щит от бактерий» жұмысымен № 17 ЖОМ  9 сынып оқушылары  Арина Краскова, Елизавета Могер иеленді, ІІІ орынды «Проблема страха младших школьников перед публичными выступлениями» жобасы үшін  № 30 ЖОМ 4 сынып оқушысы Саян Ахметов, «Математика вокруг нас» жұмысымен № 29 ЖОМ 2 сынып оқушысы  Артем Зеленский, «Секретные шарики» жобасы үшін 5 сынып оқушысы Алина Атымтаева, «Исследование степени влияния выхлопных газов автомобильного транспорта на окружающую среду и человека» жұмысымен № 41 ЖОМ 6 сынып оқушысы Кирилл Горбунов, «Ленин кентіндегі дәрілік өсімдіктердің бүйрекке пайдасы» жобасы үшін № 33 ЖОМ 8 сынып оқушылары  Канат Жаманов, Сабина Жолдаспаева, «Вермикультура и биогумус» жұмысымен № 30 ЖОМ 9 сынып оқушысы Ксения Мясникова, «Энергия из банки» жобасы үшін № 17 ЖОМ 11 сынып оқушылары Светлана Рясняннская, Диана Литвиненко, «Мағжан Жұмабаевтың «Жұлдызды жүзік, Айды алқа ғып берейін» жұмысымен № 40 ЖОМ 9 сынып оқушысы Индира Аманжолова иеленді.

«Өз өлкеңді танып біл» секциясында І орынды «Культурно-познавательные маршруты Баянаула в рамках «Спортивной тропы» юных скалолазов» жобасы үшін № 26 ЖОМ 8 сынып оқушысы Елена Суслова иеленді, ІІ орынды «Қой жүнінен бұйымдар жасау» жұмысы үшін № 1 ЖОМ 4 сынып оқушысы  Мақсұт Құдайберген, «Потенциал палеотуризма в Павлодарской области» жобасы үшін  № 39 ЖОМ 6 сынып оқушысы Екатерина Гнускина иеленді, ІІІ орынды «Маралды көлі - шипалы тұзды көл» жұмысы үшін № 12 ЖОМ 6 сынып оқушысы Сапарғали Қымбат, «Камча» жобасы үшін № 28 ЖОМ 6 сынып оқушысы Мамытхан Анель, «Встреча у памятника» жұмысы үшін № 13 ЖОМ 10 сынып оқушылары Альфия Нургалиева, Алена Лягаева иеленді.

«Тарих бесігі - мұражай» секциясында I орынды занял жобасы үшін «Развитие казахской письменности» учащийся 4 класса СОШ № 39 Арын Нуралы, ІІ орынды заняли за работу «Семейный архив - зеркальная история страны» учащийся 4 класса СОШГ № 9 Джафаров Багир, жобасы үшін «Великая Отечественная война в судьбе моей семьи» учащийся 3 класса СОШ № 29 Сарсембин Куаныш, за работу «Сакральные места Павлодарской области» учащиеся 8 класса СОШ № 28 Бекова Милана, Полякова Александра, жобасы үшін «Керекуден шыққан тұңғыш фотограф» учащаяся 7 класса СОШ № 25 Бельгужанова Диана, за работу «Центр духовной культуры в школе» учащаяся 11 класса СОШ № 41 Ермолаева Евгения, ІІІ орынды заняли жобасы үшін «Кукольные домики как отражение культуры и быта в разные исторические времена» учащаяся 3 класса СОШ № 41 Наурзбай Айдана, жобасы үшін «Памятники Павлодара, как историко-культурное наследие Северного Казахстана» учащаяся 8 класса СОШ № 26 Кондратенко Ангелина иеленді.

«Ғылымға бастапқы қадам» секциясында I орынды «Биологический метод борьбы против белокрылки» жобасы үшін «Гүлдер» балалар бірлестігінің оқушылары Иван Стоцкий, Алишер Бердимбетов, Вячеслав Шаерман, «Какую воду мы пьем?» жұмысы үшін «Юный цветовод» балалар бірлестігінің оқушылары Богдан Севостьянов,  Дмитрий Лопатин, «Эпидермальный анализ лекарственных растений» жобасы үшін «Наш сад» балалар бірлестігінің оқушылары Оксана Маршала, Анна Стеценко иеленді, ІІ орынды  «Адаптация учащихся к новым условиям современной школы»  жұмысымен «Зеленый дом» балалар бірлестігінің оқушысы Ксения Никитенко, «Фонтаны нашего города: прошлое и настоящее» жобасы үшін «Родная природа» балалар бірлестігінің оқушылары Олеся Булатова, София Шишкова, «Путешествие в мир растений» жұмысымен «Жасмин» балалар бірлестігінің оқушылары Дильназ Альжанова, Томирис Бейсенова, «Натуральные красители вокруг нас» жобасы үшін «Жасмин» балалар бірлестігінің оқушылары Дильназ Базарбаева, Виолетта Сушкова, «Оюлы сұржылан. Ол кім?» жұмысымен «Атамекен» балалар бірлестігінің оқушылары Қалқаман Ильнара, Дүйсембі Әділ, «Сакральные места Павлодарской области» жобасы үшін «Юный краевед» балалар бірлестігінің оқушысы Айяна Жунусова иеленді, ІІІ орынды «Люби и изучай свой край» жұмысымен «Родная природа» балалар бірлестігінің оқушылары Керн Эрика, Фортуна Ксения, «Біздің тағамдарымыз және қоршаған орта» жобасы үшін «Бақшалар әлемі» балалар бірлестігінің оқушылары Қуандық Әлихан, Камила Дарибаева, «Ауаны біз қалай ластайтынымызды білеміз бе?» жұмысымен «Бақшалар әлемі» балалар бірлестігінің оқушылары Толғанай Қабдырова, Рахила Касенова, «Наблюдение за зимующими птицами нашего края» жобасы үшін «ЮнЭк» балалар бірлестігінің оқушылары Валентина Яницкая, Владимир Тимлер, «Их может и не быть» жұмысымен «Юный краевед» балалар бірлестігінің оқушылары Ева Куликова, Дария Шаймуратова, «Компьютердің адамға зияны мен пайдасы» жобасы үшін «Қырандар» балалар бірлестігінің оқушылары Кали Акерке, Уахит Махаббат, «Воспитательное значение мультипликационных фильмов» жұмысымен «Родная природа» балалар бірлестігінің оқушылары Алина Фирсюк, София Слободян, «Тропами великого путешественника, географа и этнографа - Г. Н. Потанина»  жобасы үшін «Искра» балалар бірлестігінің оқушысы  София Панфилова,  «Способы консервации растений» жұмысымен «Жасмин» балалар бірлестігінің оқушылары Ульяна Горина, Вилианна Росянова, «Выращивание гибридов семейства тыквенных и их использование» жобасы үшін «Жасмин» балалар бірлестігінің оқушылары Самал Тусуппаева, Полина Романовская иеленді.

Бірінші орындарды иеленген жұмыстар «Менің Отаным - Қазақстан» туристік экспедициялық жасақтарының Республикалық слеті және «Табиғатты аяла» жас өлкетанушылар, экологтар мен табиғат зерттеушілерінің Республикалық форумының аудандық (қалалық), облыстық сатыларына қатысуға ұсынылды.