Размер шрифта:
↑Наверх
Телефон доверия
8 (7182)650607
Мекенжайы: Павлодар қ., Майра көшесі, 41/1 үй 8(7182)655540-басшы 8(7182)650609-хатшы 8(7182)650611-есепші 8(7182)526096-вахта
Back to the main page of the department of education
График приема граждан:
Сәрсенбі, жұма күндері, сағ.16.00-18.00
In a year0
In a month0
In a week0
Yesterday0
Талғат Айнагүл, хореограф

Күлше қыз

 

Мақсаты:Балаларды би өнеріне баулу, икемділік қозғалысты қалыптастыру және 4-7 жастағы балалардың шығармашылық көріністерін дамыту.

Міндетті:

1.Бұлшық ет күшін икемділік күшін,төзімділік қабілеттерін дамыту.

2. Дене бітімі түзеліп,сымбаттылығын дамыту.

 3.Денсаулығы нығайып ой-өрісі дамыту.

Көрнекі-құрал жабдықтар:

«жетті жапырақты гүл»сабағымен жасалынады.

-жәндіктер суреті.(тасбаққа, баққа,жлан,қан қоңыз,)

-Аңдар суреті (аю, маймыл,құс суретті.)

-Үнтаспалар.

р\с

Сабақ барысы

Би жетекшісінің әдіс-тәсілдері

Балалардың іс-әрекеті

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Әркім өз орнына тұрады

 

Амандасу

 

«Жетті жапырақты гүл»әкелінеді

 

Кім әкелді?

 

 

Хат оқылады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жүру қимылдары.

 

 

 

 

 

 

Секіру және жүгіру қимылдары.

 

 

 

 

 

 

 

 

Созылу жаттығулары:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жалпы дамыту жаттығулары:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тірек таяқшасының жаттығулары:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Би «Аққу»

 

 

 

 

 

 

Қоштасу:

 

Балларға қарама-қарсы тұрады

 

Балалар мен реверанс амандасу

 

Осы кезде есік қағылып сиқырлы музыка әуені естіледі, есіктің ар жағынан «жеті жапырақты гүл»тұрады.

 

Бұл гүлді бізге кім жібергенін қалай білеміз?

 

тасбаққа ендеше хатты мен оқимын,мұқият тыңдаңдар,(хатта не жазылған екен. Орманның аңдары мен жәндіктері бізді орманға саяқаттқа шақырыпты,онда бару үшін біз олардың берілген тапсырмаларын орындауымыз керек.әр жапырақта тапсырмалардың суреттері көрсетілген)деп жазылыпты.ал балалар орман аңдары мен жәндіктердің тапсырмаларын орындаймыз ба?

болып жүреміз

1-тапсырмаАтша адымдап жүрейік,

жәй жүреміз

Қазша жүреміз

Жәй жүреміз

 

 

Суретте шұңқұрлардың, тары жолдың,судағы бақаның суретті тұрады

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қан қоңыздың,жланның,гүлдің сабағына еңкейіп қарау,көбелек болып қанат қағу аяқпен.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бірінші қимыл

1-ші Б.қ. Аққу құстай қанатымызды жаямыз;

2-ші саусақтар,ортанғы мен бас бармақты бір-біріне қосып қалған саусақтарды ашамыз;

3-қанатымызды жоғары көтереміз

4-Б.Қ. ораламыз

Екінші қимыл:

1-Б.Қ.тізерлеп отырып, қол артта тығулы.

2-Қолы арқа үстіне көтеріп қанат жаю.

3-қанатымен былғау.

4-Б.Қ. оралу.

Үшінші: аяқ қимылы мен танысу,және қолды біріктіру.

 

Бірінші:

1-Б.Қ басты жоғары көтереміз,денеміз тік,аяқ 3-қалыпта, қол 1-ші қалыпта.

2-Аяқ жанға,қол 2-қалыпта.

3-Қол жоғары,аяқ алғ созамыз.

4-Б.Қ. ораламыз.

Екенші:

1-Б.Қ. тірекк таяқшасына оң аяқтарын қойып,қол белде денені тік тұру.

2-отыру

3-тұру

4-Б.Қ (дәл осылай келесі  аяқпен қайталау.)

Үшінші:

1-Б.Қ. қол белде,ояқ құстың қанатынша жайып,бір-біріне қосып тұру.

2-отырып тұру.

3-тұру.

4-б.қ. тұру.

 

Керемет балалар сендер орманшы атаның берген тапсырмаларынан сүрінбей бәрін орындап шықтыңдар,енді біз орманға баруға дайынбыз .сабақты қорыта келе «Аққу» биін билесек қалай қарайсыңдар

 

Реверанс арқылы, өздеріне қолшапалақтап қоштасады.

 

 

 

 

 

 

 

Балалар айнаға қарап өз орындарына келіп тұрады.

 

Реверанс арқылы амандасу.

 

Балалар қызыға қарап,гүлді көтеріп кабинетке кіргізеді.

 

 

балалар хатты көріп,апайға береді.

 

 

Балалар жауабы:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Балалар аю болып қорбаңдап жүреді.

-маймыл болыпа яқтың сыртқы қырымен жүреді.

-тасбаққа болып төрттағандап жүред.

 

-балалар шұңқұрдан аттап,тізелерін жоғары көтеріп жүру қимылын жасайды.

-тары жолдардан қырымен секіреді,алға және артқа.

-дәл осы жолдармен жеңіл жүгіру қимылын жасайды.

-баққа болып секіреді.

 

 

 

-Қан қоңыздың шалқайып құлап қалған кезіндегі қимылын жасау яғни аяқ-қолдарымен жылдам қимыл жасау.

-екпетінен жатып, ысылдап дауыс шығара отырып, бас көтере артқа шалқаю.

-алға еңкейіп,төрт тағандап тұрып денені жоғары көтере аяқ ұшымен және қол мен жерді тіреп қолды аяққа жақындата тұру.

-белді тік ұстай отырып, аяқ қазақша отырыспен отырып, табанды бір-біріне қосып тізені көбелектің қанатынша қағу қимылын жасау.

 

 

 

-Қанатты жайып,жоғары көтеріп бастапқы қалыпқа оралу.

-тізерлеп отыра алға еңкейіп, қанатымен бұлғау жоғары төмен қимылын жасау.

-Аяқ қимылымен танысу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-тірке таяқшасына келіп аяқ-қол жанға, жоғары б.қ оралу.

-аяқты тірек таяқшасына қойып,отырып тұру қимылын жасау.

-аяқ 2-қалыпт жасап отырып-тұру.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Би: «Аққу»билейді.

 

 

 

 

Паклонмен қоштасу.